Dnia 2024-05-18 13:30 na stadionie Volkswagen Arena miało miejsce spotkanie VfL Wolfsburg vs FSV Mainz 05 - 1-3

Na zakończenie sezonu Bundesligi, VfL Wolfsburg podjął na własnym stadionie drużynę FSV Mainz 05. Mecz rozegrany w sobotę na Volkswagen Arenie przyniósł wiele emocji, kończąc się niespodziewanym zwycięstwem gości 3-1. Po pierwszej połowie, w której obie drużyny zdobyły po jednym golu, Mainz zdominowało drugą część spotkania, zapewniając sobie trzy punkty w ostatniej kolejce ligowych zmagań.

Przebieg meczu

Volkswagen Arena, znana z elektryzującej atmosfery, była dziś świadkiem ekscytującego spotkania pomiędzy VfL Wolfsburg a FSV Mainz 05. Mecz 34. kolejki Bundesligi przyniósł wiele emocji, zwrotów akcji i ostatecznie zakończył się wynikiem 1-3 na korzyść gości. Sędzią głównym był Frank Willenborg.

Strzelcy bramek:
K. Paredes 18' (1-0) asysta J. Kamiński
B. Gruda 24' (1-1) asysta N. Amiri
S. van den Berg 71' (1-2)
J. Burkardt 85' (1-3) asysta B. Gruda

Żółte kartki Gospodarze:
Patrick Wimmer 51'
Lovro Majer 71'

Żółte kartki Goście:
Jae-sung Lee 12'
Andreas Hanche-Olsen 54'
Dominik Kohr 89'

Relacja z meczu

Od samego początku spotkania na Volkswagen Arenie można było wyczuć napięcie i podniecenie wśród kibiców. VfL Wolfsburg, grając na własnym stadionie, rozpoczął mecz z wielkim entuzjazmem. Już w 18. minucie J. Kamiński znakomicie dograł do K. Paredesa, który pewnym strzałem pokonał bramkarza Mainz, otwierając wynik spotkania. Stadion eksplodował radością, a gospodarze wydawali się mieć wszystko pod kontrolą.

Jednak prowadzenie Wolfsburga nie trwało długo. W 24. minucie N. Amiri dośrodkował piłkę do B. Grudy, który precyzyjnym uderzeniem umieścił ją w siatce, doprowadzając do wyrównania. Mainz zaczynało coraz śmielej atakować, pokazując, że nie przyjechali tu tylko po remis. Atmosfera na stadionie stawała się coraz bardziej gorąca.

W drugiej połowie emocje sięgnęły zenitu. Pierwsze ostrzeżenie pojawiło się w 51. minucie, kiedy Patrick Wimmer zobaczył żółtą kartkę za nieprzepisowe zagranie. To jednak nie zniechęciło gospodarzy, którzy nadal walczyli o kolejne bramki. Niestety, w 71. minucie Lovro Majer również został ukarany żółtą kartką, co tylko dodało adrenaliny obu drużynom.

Właśnie wtedy, w 71. minucie, Mainz zaskoczyło wszystkich. S. van den Berg wykorzystał zamieszanie w polu karnym i celnym strzałem przechylił szalę na korzyść gości. Kibice Wolfsburga byli w szoku, a drużyna gospodarzy starała się natychmiast odpowiedzieć, nie udało się jednak skutecznie sforsować obrony Mainz.

W 85. minucie B. Gruda ponownie znalazł się w centrum wydarzeń, asystując J. Burkardtowi, który bezlitośnie zamknął mecz kolejnym golem. Wynik 1-3 dla FSV Mainz 05 przypieczętował ich zwycięstwo, a kibice gospodarzy musieli pogodzić się z porażką na własnym stadionie.

Warto odnotować również kilka indywidualnych wyróżnień i decyzji sędziowskich. Jae-sung Lee zobaczył żółtą kartkę już w 12. minucie, a Andreas Hanche-Olsen i Dominik Kohr dołączyli do niego odpowiednio w 54. i 89. minucie. Żaden z zespołów nie otrzymał czerwonych kartek, choć momentami gra była bardzo ostra.

Mecz ten był pełen emocji i zwrotów akcji, co sprawiło, że kibice długo nie zapomną tego popołudnia. FSV Mainz 05 zasłużenie triumfowało, pokazując, że są gotowi walczyć do samego końca. Dla Wolfsburga był to gorzki koniec sezonu na własnym stadionie, ale z pewnością wyciągną wnioski na przyszłość.